Wrastające paznokcie

Paznokieć wrastający,  rosnąc ulega zakrzywieniu w dół lub podwija się podczas wzrostu wbijając się                   w otaczającą paznokieć tkankę miękką uszkadzając ją. Początkowo powodując lekki ból i wrażliwość na dotyku. Konsekwencją uszkodzenia tkanki miękkiej jest stan zapalny wału paznokciowego, a często także ziarninowanie, zwane potocznie ”dzikim mięsem”.

Ból staje sie bardzo dotkliwy.

Wrastający paznokieć to problem częsty i dotyczący ludzi w różnym wieku.
Dolegliwości spowodowane wrastaniem paznokcia mogą być tak silne,
że uniemożliwiają codzienne prawidłowe funkcjonowanie. Szukając pomocy udajemy sie do chirurga, gdzie przeprowadzane zostaje przeważnie całokowite lub częściowe usunięcie płytki paznokciowej. Metoda dość okrutna i mało skuteczna, bo w 70% przypadków wrastanie nawraca, ponieważ nie został skorygowany tor wzrostu paznokcia.

Niestety, w większości przypadków wrastanie paznokci zawdzieczami sobie sami za sprawą:

 

  • systematycznego wycinania bocznych krawędzi paznokcia, co prowadzi do zmiany toru jego wzrastania, w konsekwencji jego wrastanie;
  • niewłaściwego obuwia - zbyt wąskie czubki, źle dobrany rozmiar, wysokie obcasy a nawet zbyt wąskie rajstopy czy skarpety.

 

Pozostałe czynniki sprzyjajace wrastaniu, mniej zależne

od nas to:

 

  • predyspozycje genetyczne (bódowa paznokcia, wałów paznokciowych);
  • wady stóp;
  • urazy mechaniczne paznokcia (np. uderzenia) jak również spowodowane chorobami np. grzybica paznokci;
  • zaburzenia wzrostu płytki paznokcia.

 

"Chirurgiczne metody usuwania wrastających paznokci, nowoczesna, zachodnioeuropejska podologia uważa za błąd w sztuce. Zabiegi takie często nie przynoszą efektu terapeutycznego (często wręcz przeciwnie, po zabiegu paznokieć wrasta jeszcze mocniej), są bolesne i wymagają przynajmniej kilkudniowego zwolnienia lekarskiego z pracy. Ponadto tylko diabetyk wie, czym jest kolejna

rana na stopie."

cyt. "Zdrowe-nogi" Nr 30

 

 W naszym gabinecie stosujemy nieinwazyjne, sprawdzone   i bezpieczne sposoby walkiz tym problemem. Metoda korekcji dobierana jest indywidualnie.

Najnowszym wynalazkiem niemieckiej podologii są klamry drutowe. Zrobione są one z materiału wykorzystywanego   w aparatach ortodontycznych. Za pomocą haczykowatych zakończeń, klamrę osadza się pod brzegi paznokcia. Zakłaanie klamry drutowej na wrastający paznokieć (nawet w przypadku zapalenia wału okołopaznokciowego) jest prawie bezbolesne.

 

 Zalety podologicznej korekcji wrastających paznokci:

 

• Natychmiastowe ziniesienie bólu

• Uniknięcie bolesnych operacji – ważna zaleta nie tylko  dla diabetyków
 
• Nie przeszkadzają podczas chodzenia, nie ograniczają sprawności ruchowej
 
Stosowane przez nas metody zastępują i wypierają            (z sukcesem) znane do tej pory mało skuteczne chirurgiczne metody radzenia sobie z tym problemem. 

Decydując się na wizytę u specjalisty pielęgnacji stóp pacjent musi być świadomy, że proces korekcji zależy m.in. od indywidualnych uwarunkowań związanych          z szybkością rośnięcia paznokcia, a także  od tego,      czy będzie stosował sie do zaleceń specjalisty, dotyczących pielęgnacji domowej.

Gabinet Podologiczny

PODOLOGICA

ul. Świdnicka 16

55-040 Tyniec Mały

tel. 600 213 746

e-mail: gabinet@podologica.pl

Nowości

S-BALL

ZOBACZ KONIECZNIE
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
© podologica.pl

Ta strona została utworzona za pomocą 1&1 MyWebsite .