Pedicure leczniczy, Wrastające paznokcie, Usuwanie odcisków

Karta upominkowa wykonana z wysokiej jakości papieru stanowi zaproszenie na wybrany zabieg pielęgnacyjny/leczniczy

w obrębie stóp.
Taka forma prezentu będzie z pewnością miłym zaskoczeniem dla bliskiej osoby.


Karta podarunkowa obejmuje wykonanie zabiegu podologicznego, dobranego do potrzeb osoby obdarowywanej.

 

Zadzwoń i zrób niepowtarzalny prezent bliskiej osobie

tel. 600 213 746

 

PEDICURE LECZNICZY

 

Pedicure leczniczy to zabieg, który jest połączeniem troski o zdrowie z jednoczesną pielęgnacją urody. Obejmuje on kilka etapów, które wcześniej zawsze poprzedza szczegółowa kontrola ogólnego stanu stóp i wywiad z pacjentem, umożliwiający ustalenie diagnozy oraz określenie specyfikacji koniecznych działań.

 

Kolejny etap zabiegu stanowi dezynfekcja, skrócenie i oszlifowanie paznokci oraz bardzo dokładne oczyszczenie wałów paznokciowych. Kolejnym etap zabiegu to rozmiękczenie nadmiernych zrogowaceń naskórka specjalistycznymi preparatami. W początkowym etapie zmiany te zostają usunięte za pomocą skalpela i dłutek, na koniec naskórek zostaje wygładzony przy pomocy szybkoobrotowego urządzenia i odpowiednio dobranych frezów.

Na podstawie wcześniej ustalonej diagnozy, zabieg może objąć również usunięcie odcisków i modzeli, leczenie wrastających paznokci, oczyszczenie paznokci zmienionych chorobowo (np. grzybiczych), rekonstrukcję paznokci uszkodzonych mechanicznie lub chorobowo, wykonanie ortoz (trwałych materiałów korygujących i odciążających). Na koniec pedicure leczniczego na skórę stóp zostaje nałożony, dobrany wg potrzeb preparat pielęgnujący. Zabieg podologiczny objemuje również poradnictwo dotyczące pielęgnacji domowej – prawidłowe skracanie paznokci, dobór preparatów pielęgnacyjno – leczniczych.

USUWANIE HIPERKERATOZKluczową rolę w zabiegu odgrywa prawidłowe usunięcie nagromadzonej warstwy rogowej naskórka - zbyt drastczne prowadzi do szybszego podziału komórkowego,   a co za tym idzie szybszego narastania zrogowaceń. Za małe, pozostawia wzmożone napięcie skóry, co może skutkować powstawaniem bolesnych pęknięć. 
 

USUWANIE MODZELI

 

Już podczas pierszwszego zabiegu modzele zostają usunięte przynosząc ulgę obolałym stopom. Jednak aby uzyskać trwałą poprawę kondycji skóry, konieczne jest zastosowanie odciążeń i ochrony miejsc problematycznych poprzez, odpowiednio do problemu dobrane, ortezy lub wkładki indywidualne. Rozwiąznie to, plus systematyczne zabiegi podologiczne  oraz stosowanie się do zaleceń specjalisty (dot. np. obuwia i ćwiczen) uwolnią od problemu stopy.

USUWANIE ODCISKÓW

 

Bezbolesne usunięcie warstw narośniętego zrogowacenia, uwięzionego w głębszych warstwach skóry za pomocą skalpela, dłuta lub narzędzi szybkoobrotowych. Zastosowanie  opatrunków odciążających oraz wyeliminowanie czynnika powodującego dolegliwość. Rzadko udaje się usunąć odcisk na jednej wizycie - im dłużej znajdował się na naszej skórze, tym dłuższy jest czas terapii.

LECZENIE PĘKAJĄCYCH PIĘT (ROZPADLIN SKÓRNYCH)

 

Podstawą zabiegu jest zdiagnozowanie przyczyny problemu, usunięcie zrogowaceń i dokładne oczyszczenie szczelin skórnych odpowiednio dobranymi narzędziami rotacyjnymi. Zastosowanie specjalistycznych preparatów, przywracajacych skórze odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczność.

Problemu pękających pięt nie da się usunąć "z dnia na dzien". Na powodzenie terapii składają się: systematyczna

i konsekwentna praca specjalisty, zastosowanie elementów odciążających  i amortyzujących oraz prawidłowa pielęgnacja domowa.

KOREKCJA WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI

 

Polega na bezbolesnej zmiany toru rośnięcia paznokci i tym samym korygowanie wrastającego paznokcia.

Gabinet nasz ma do dyspozycji kilka metod korekcji wrastających paznokci.
Każda z nich dobierana jest indywidualnie do potrzeb danego klienta, każda metoda również wymaga mniejszej lub większej współpracy ze strony chorego.

Metody chirurgicznego usuwania czy wręcz zrywania paznokci uważa się za zabieg przestarzały i mało skuteczny (przeszło 70% nawrotów wrastania).

Zabieg korekcji, wykonany w naszym gabinecie gwarantuje bezbolesne pozbycie się uciążliwej dolegliwości.

POBIERANIE MATERIAŁU DO BADANIA MYKOLOGICZNEGO

 

Pobieranie materiału do badań w kierunku grzybicy płytki paznokcia.

Niezwykle ważne dla potwierdzenia rozpoznania grzybicy jest wykrycie konkretnego patogenu (czynnika wywołującego chorobę). Diagnostyka mykologiczna przeprowadzana jest w celu postawienia trafnego rozpoznania obecności grzybicy    oraz zastosowania odpowiedniego leczenia w wystarczających dawkach.

W przypadku grzybic wywołanych przez grzyby drożdżopodobne określa się niemal zawsze wrażliwość izolowanego szczepu na chemioterapeutyki. W tym celu pobiera     się fragment zmiany (tzw. zeskrobiny), który następnie wykorzystuje się do wykonania preparatu mikroskopowego i założenia hodowli grzyba. Preparat jest oceniany

przez doświadczonych mikrobiologów.

 

Przygotowanie do badania: zaprzestanie stosowania leków o działaniu grzybobójczym lub grzybostatycznym na okres min. 2 tygodni przed wykonaniem badania. Kwarantanna dotyczy stosowania również lakierów do paznokci oraz innych kosmetyków. Nie powinno się smarować również żadnymi kosmetykami skóry wokół miejsca, z którego ma zostać pobrany materiał do badań.

W/w praparaty mogą dać wynik fałszywie ujemny.

OPRACOWANIE GRZYBICZEJ PŁYTKI PAZNOKCIOWEJZabieg oczyszczania płytki paznokciowej z mas grzybiczych wspomaga i przypiesza leczenie farmakologiczne grzybicy paznokci. Główne leczenie prowadzone jest przez lekarza dermatologa, który ordynuje odpowiednie leki przeciwgrzybicze.

Z doświadczeń podologii wynika, że oprócz środków miejscowych lub doustnych zalecanych przez lekarza dermatologa, należy mechanicznie usunąć fragment zmienionej grzybiczo płytki paznokciowej.
Za pomocą frezarki usunięte zostają zajęte przez grzybicę warstwy płytki paznokciowej (które stanowią barierę dla stosowanego leku) aż do pojawienia się zdrowych części łożyska paznokcia. Jeśli oczyszczenie płytki może spowodować uszkodzenie łożyska zabieg ten wykonywany jest do bezpiecznej granicy. Pozostałe masy oczyszczamy stosując miejscowo leki przeciw-grzybicze przez okres kilku tygodni, zalecone przez dermatologa.


ODBUDOWA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ (rekonstrukcja/protetyka paznokci)

 

Zabieg terapeutyczny, poprawiający wygląd paznokci. Do rekonstrukcji używa się

specjalnych mas, zawierajacych przebadaną naukowo substancję przeciwgrzybiczą  - piroctone olamine. 

Zastosowanie: stany pourazowe płytki paznokcia, paznokieć zniszczony grzybicą, tuszowanie nierówności i ubytków płytki itp.

MASAŻ STÓP I PODUDZI

 

Czysty relaks. Masaż stóp ma na celu rozluźnienie mięśni powodując ich lepsze ukrwienie, eliminując przemęczenie

i ból spowodowany długotrwałym wysiłkiem.

Masaż ten doskonale relaksuje i poprzez oddziaływanie na strefy refleksyjne stóp wpływa korzystnie na cały organizm, ponieważ każdy organ oraz każda część ciała   

ma swój receptor. Daje ukojenie dla osób zestresowanych, które podczas zabiegu usypiają :) Świadczy to o wyciszeniu układu nerwowego.

Masaż stóp jest szczególnie wskazany dla osób bardzo aktywnych, niezastąpiony dla kobiet chodzących na wyższych obcach i dla wszystkich osób wykonujących pracę stojącą. Masaż usprawnia przepływ limfy w obrębie podudzi i stóp, niwelując w ten sposób obrzęki, rozluźnia mięśnie zapewniając uczucie odprężenia zmęczonym stopom i łydkom.

ORTEZY (ODCIĄŻENIA)

 

Służą do korekcji zniekształceń stóp, rozkładania obciążeń stóp, ochrony przed powstawaniem urazów. Codzienne ich stosowanie poprawia komfort chodzenia, zmniejsza ucisk.

W ofercie gabinetu posiadamy ortezy gotowe silikonowe/polimerowe oraz indywidualne, wykonywane podczas wizyty. Dopasowanae odpowiednio do konkretnego przypadku. Dwuskładnikowy silikon,

z którego są wykonywane posiada różną twardość.

Dobór materiału zależy od przesłanek i celu zabiegu: 

  • Paliatywne (miękkie) - nie kolidują ze strukturą stopy, uwalniają
    te miejsca, które bolą z powodu zbyt dużego nacisku
    łagodząc ból i chronią przed małymi urazami .
  • Korekcyjne (twarde) - korygują deformacje przedniej części
    stopy, zmieniając ich strukturę.

Materiał jest bezpieczny, przebadany dermatologicznie. Odporny na rozciąganie i wyjątkowo trwały.

 

Ortezy są niezbędnym elementem pełnej

i prawidłowej terapii, bez tego podstawowego ogniwa  jaką jest korekcja i profilaktyka, dolegliwości będą się powtarzać.  

DIAGNOSTYKA STÓP

 

Jest to badanie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu - przede wszystkim komputerowego - wsparte technikami tradycyjnymi.                                     

Gabinet PODOLOGICA wykorzystuje do tego celu najbardziej zaawansowany sprzęt

do diagnostyki stóp.

WKŁADKI

 

Wyniki badania wykonanego w naszym gabinecie pozwalają dobrać indywidualnie dla każdego pacjenta wkładki,

które umożliwiają utrzymanie właściwej pozycji ortopedycznej stopy.

Obecnie dysponujemy tak nowoczesnymi materiałami i technologią wykonywania wkładek, że w 80% przypadków w zupełności wystarczają do korygowania dysfunkcji stóp

i chodu. Podczas dopasowywania wkładki staramy się

dopasować ją również do obuwia tak, aby wraz z nim tworzyła ona silną konstrukcję utrzymującą stopę we właściwym położeniu.

Dzięki wkładkom zmieniamy napięcie mięśniowe w takim stopniu, że niwelujemy nawet bóle kręgosłupa szyjnego.

 

WKŁADKI

WKŁADKI INDYWIDUALNE

Gabinet Podologiczny

PODOLOGICA

ul. Świdnicka 16

55-040 Tyniec Mały

tel. 600 213 746

e-mail: gabinet@podologica.pl

Nowości

S-BALL

ZOBACZ KONIECZNIE
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
© podologica.pl

Ta strona została utworzona za pomocą 1&1 MyWebsite .