Wraz z wiekiem nasze stopy zaczynają przysparzać nam więcej  problemów –

to naturalne. Jednak bolesność i dyskomfort nie są naturalną częścią procesu starzenia się lub czymś, z czym należy po prostu się pogodzić. Można zrobić bardzo wiele, by poprawić komfort stóp, uwolnić się od bólu i trzymać się na nogach przez całe życie.

Upływ czasu widoczny jest na wszystkich częściach ciała, a więc także na stopach. Skóra na stopach ciemnieje i wiotczeje, tłuszczowe warstwy chroniące pięty przed uderzeniami wycierają się, słabnie sprężystość mięśni, a stawy tracą swoją ruchliwość.

Dodatkowo wraz z wiekiem stopy stają się bardziej wrażliwe na zimno, zmniejsza się bowiem  aktywność fizyczna i słabnie krążenie krwi, a to może prowadzić do drętwienia i silnego marznięcia stóp.

Nie możemy cofnąć lat, ale wszyscy możemy poradzić sobie z efektem, jaki upływające lata wywierają na stopy!

 

 

Poniżej przedstawione zostały najczęstsze problemy stóp, z jakimi borykają się ludzie starsi i sposoby radzenia sobie z nimi:

 

 Paznokcie jako przydatki skóry zmieniają się wraz z upływem czasu.

Delikatne, równoległe rowki biegnące pomiędzy wypukłymi, płaskimi lub łańcuchowymi pasmami, są typową oznaką starości...   więcej

 

 

Grzybica stóp i paznokci atakuje przede wszystkim ludzi po 60 roku życia. Wynika to z częściej występujących u osób starszych zaburzeń krążenia obwodowego, powodujących gorsze ukrwienie stóp, urazów kończyn, otyłości i cukrzycy... wiecej

 

 

Gabinet Podologiczny

PODOLOGICA

ul. Świdnicka 16

55-040 Tyniec Mały

tel. 600 213 746

e-mail: gabinet@podologica.pl

Nowości

S-BALL

ZOBACZ KONIECZNIE
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
© podologica.pl

Ta strona została utworzona za pomocą 1&1 MyWebsite .